JAK PRZECHOWYWAĆ OLEJKI ETERYCZNE?

Każdy z was ma olejki eteryczne. Zakładam, że tak. Dlatego czytacie tego bloga, aby pogłębić wiedzę. A może dopiero zaczynacie swoją przygodę z olejkami eterycznymi? Czy jesteście nowicjuszami, czy korzystacie z olejków dłuższy czas, ten artykuł jest dla was. Warto znać zasady przechowywania olejków i korzyści z nich płynące.

JAK PRZECHOWYWAĆ OLEJKI ETERYCZNE? – WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA

ZAKRĘCAJ NAKRĘTKI

Dokładnie zakręcaj nakrętki. Chroni to buteleczkę przed utlenieniem oraz przedostaniem się powietrza czy wody do środka. Im mniej kontaktu z powietrzem, tym lepiej olejek zachowuje swoje właściwości. Częste, długotrwałe wystawianie na działanie powietrza może zmienić konsystencję, zapach i właściwości olejku. Szczelne zamykanie nakrętki zapobiega również odparowywaniu olejku.

WSKAZÓWKA: Plastikowa końcówka umieszczona na butelce, dzięki której olejek wydostaje się na zewnątrz kropla po kropli, chroni również przed dostępem powietrza i wody. Pamiętaj, aby nie zdejmować jej z butelki!

CHROŃ PRZED SŁOŃCEM I CIEPŁEM

Zbyt wysoka temperatura lub światło słoneczne mogą wpłynąć na jakość olejków. Zarówno ciepło, jak i słońce mogą zmienić skład chemiczny olejku.
Pozostawiony w gorącu olejek odparowywuje szybciej, co czyni go mniej skutecznym. Zbyt dużo słońca może wpłynąć negatywnie na olejki.

WSKAZÓWKA: Przechowuj swoje olejki eteryczne w szafce lub szufladzie i unikaj pozostawiania ich w aucie. Dobrą zasadą jest trzymanie ich w chłodnym, zacienionym miejscu.

DBAJ O OLEJKI W PODRÓŻY

Z pewnością pragniesz mieć swoje ulubione olejki zawsze pod ręką, gdziekolwiek się wybierasz — w samochodzie, w torbie sportowej, w swoim biurku i torebce. Przecież każdy moment jest dobry, aby z nich skorzystać! Dobrą wiadomością jest to, że możesz ochronić swoje olejki i przechowywać je bezpiecznie podczas podróży dzięki poręcznym etui przeznaczonym do olejków eterycznych. Miej więc ze sobą olejki, gdziekolwiek wyruszasz!

NIE BÓJ SIĘ POKAZYWAĆ KIM JESTEŚ!

Kochaj swoje olejki i nie wstydź się okazywania tego! Wystaw je w domu na półce w towarzystwie rośliny doniczkowej lub innych elementów dekoracyjnych. Upewnij się, że olejki nie są wystawione na częste lub długotrwałe działanie światła słonecznego i pozwól im być w centrum uwagi!

SZUKASZ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIA?

Masz pytania i wątpliwości związane z przechowywaniem olejków, zachowaniem ich jakości i czerpaniem jak najwięcej z tych małych, cennych buteleczek? Oto najczęściej zadawane pytania:

1. CZY MOŻNA PRZECHOWYWAĆ OLEJKI ETERYCZNE W LODÓWCE?

Niektórzy miłośnicy olejków eterycznych przyznają, że trzymają swoje olejki w lodówce. Nie chodzi tak naprawdę o niską temperaturę — olejki nie potrzebują zimna, a zrównoważonego klimatu. Twoja lodówka utrzymuje tę samą temperaturę w dzień i w nocy, co pomaga w chronieniu właściwości olejku. Pamiętaj jednak, aby wyjąć go z lodówki na ok. 12 godzin przed użyciem, aby powrócił do temperatury pokojowej.

2. CZY OLEJKI ETERYCZNE MOGĄ BYĆ PRZECHOWYWANE W PLASTIKOWYCH BUTELECZKACH?

Olejki eteryczne są niezwykle silne, co oznacza, że wiele z nich może wejść w reakcję z plastikiem. Z tego powodu zawsze przechowuj je w szklanych butelkach. Pamiętaj o tym, gdy tworzysz własne kompozycje olejków!

3. CZY OLEJKI ETERYCZNE WYMAGAJĄ BUTELECZEK Z CIEMNEGO SZKŁA?

Pewnie zauważyłeś, że wszystkie olejki eteryczne Young Living mają bursztynowe butelki. Chodzi o to, aby chronić je przed światłem, które może zmienić ich delikatną kompozycję. Zaleca się przechowywać olejki eteryczne w butelkach z ciemnego szkła, aby zachować ich jakość.

4. CZY OLEJKI ETERYCZNE MOŻNA ZAMRAŻAĆ?

Wkładanie olejków eterycznych do zamrażarki jest całkowicie bezpieczne. Stała temperatura i brak światła pomogą ochronić twoje olejki. Niektóre z nich — takie jak Rose, Thyme i inne — mogą zawierać naturalne składniki, które krzepną lub krystalizują się w zamrażarce.


Żyj zdrowo i szczęśliwie!

​Jeżeli nie masz jeszcze produktów Young Living, skontaktuj się z osobą, która poleciła ten blog.  Jeżeli nie masz takiej osoby, możesz kupić TUTAJ.

​Skontaktuj się ze mną, nie zwlekaj!
Nie masz NIC do stracenia, a WSZYSTKO do ZYSKANIA!!!

​~ Kasia Kowalczyk

ŹRÓDŁO: YOUNG LIVING BLOG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: